اهمیت جشن تولد برای بچه ها

دعوت دوستان، هدیه گرفتن، گذراندن یک روز عالی و داشتن جشن تولدی فوق العاده برای همه کودکان لذت بخش و شادی آفرین است. کودکان از راه بازی دنیای اطراف خود را می شناسند و با تسلط بر آن شادی و اعتماد به نفس می یابند. وقتی مدعوین جشن پس از گذشت روزها، هفته ها و ماه ها غرق خاطرات خوش و فراموش نشدنی آن روز خاص شوند، تازه مشخص می شود که آن تولد تا چه اندازه تاثیر گذار بوده است.

اهمیت جشن تولد برای کودکان

اهمیت جشن تولد برای کودکان

برای آن که هنگام انجام کار و تدارکات مربوط به جشن دچار اضطراب و نگرانی های بی مورد نشویم باید واقعیتی را برای خود روشن کنیم و آن اینست که برنامه ریزی بی عیب و نقص ابدا وجود ندارد. برنامه ریزی بی نقص زمانی محقق می شود که همه چیز دقیقا طبق برنامه ی از پیش تعیین شده انجام شود. اما بچه ها معمولا نقشه ها و برنامه ریزی های بزرگترها را بهم میریزند. آنان در لحظه زندگی می کنند و از لحظه حال لذت میبرند. از این رو نباید آنان را با برنامه ریزی های خشک و مقرراتی خود تحت فشار قرار دهید. برای مثال اگر بازی بچه ها باعث می شود که زمان کیک خوردن ده دقیقه بیش از برنامه زمان بندی شده طول بکشد، به هیچ وجه ناراحت نشوید. به طور کلی باید گفت موضوع مهم در برگزاری جشن ها این است که بچه ها با همسالان خود سرگرم شوند و از بازی با آن ها لذت ببرند.

در انجام، تهیه و تدارک جشن باید کودک را هم سهیم کرد. بچه ها اغلب دوست دارند همه دوستان، آشنایان و هم کلاسی های خود را دعوت کنند. اگر تعداد مهمان ها زیاد باشد اما دقیقا مشخص نباشد که چه تعدادی از آنها به جشن می آیند، باید تعداد مهمانان را به ظور تقریبی در نظر گرفت. وقتی فهرست مهمانان آماده شد بچه های بزرگ تر می توانند کارت های دعوت را بنویسند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *